Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej FAR-MED | ul. Kaszubska 1 lok. 6, 44-335 Jastrzębie-Zdrój | tel. 697 510 089 | e-mail: biuro@superratownik.pl

Transport sanitarny


Często, z różnorodnych przyczyn, rodzina osoby chorej nie jest w stanie przewieźć jej np. do innej placówki, ze względu na stan zdrowia czy brak odpowiedniego środka transportu. Do przewożenia osób niepełnosprawnych czy chorych, konieczne jest wykorzystanie pojazdów, które zapewnią im bezpieczeństwo podczas podróży, a w razie potrzeby umożliwią udzielenie pomocy. Posiadamy karetki spełniające wszelkie konieczne warunki oraz posiadające niezbędne wyposażenie, dzięki któremu możemy zagwarantować maksymalny komfort osobom korzystającym z naszych usług.

Zapewniamy także niezbędne zabezpieczenie medyczne, zarówno w postaci profesjonalnego sprzętu jak i wykwalifikowanego personelu, czuwającego nad stanem zdrowia pacjenta oraz dbającego o zapewnienie odpowiednich warunków podczas transportu sanitarnego.

Dysponujemy specjalistycznymi pojazdami, przeznaczonymi dla osób, których kondycja zdrowotna uniemożliwia samodzielne przemieszczanie się. Posiadamy różne typy karetek, których wyposażenie i załoga dobierana jest odpowiednio pod kątem stanu zdrowia pacjenta oraz odległości, jaką należy pokonać. W ich skład wchodzą pojazdy typu „S”, „P” oraz „T”, w których osobie przewożonej towarzyszy lekarz i dwoje ratowników, para ratowników medycznych, lub kierowca i jeden ratownik.

W zależności od stanu zdrowia, pacjent może być przewożony na siedząco lub w pozycji leżącej. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić mu maksymalny komfort. Jednak transport medyczny to nie tylko wygoda, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Dlatego przy przewożonej osobie czuwa doświadczony personel, który w razie konieczności podejmie odpowiednie działania.

W skład naszych usług wchodzi zarówno transport sanitarny chorych i niepełnosprawnych na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Z naszej oferty mogą skorzystać m.in. przychodnie, szpitale, kliniki czy hospicja, a także osoby prywatne.

Ceny transportu chorych i niepełnosprawnych ustalane są indywidualnie, w zależności od składu personelu, typu pojazdu oraz od tego, czy jest to transport ze szpitala do domu, czy podróż międzynarodowa.

© 2021 SuperRatownik.pl